Cinsel İsteksizliğiniz Varsa Bunları Yapın!

Örgü Modelleri Temmuz 23, 2023 6:47 am

Kadınlarda ortaya çıkan cinsel isteksizliği ve gücsüzlüğü, altın değerinde ki yiyecekler olan muz, zencefil, bal, havyar, istiridye, vanilya, çilek, , kuşkonmaz, avokado, yumurta, kırmızı biber gibi besinleri tüketerek gidermek mümkün.
Bu besinler kadınlarda azalan cinsel isteği ve libidoyu arttıran besinlerdir.

Kadın ve erkek arasında hormonlara bağlı olarak , kişiden kişiye değişmekte olan ve kimi zaman artıp kimi zaman azalan bir tür çekim gücü bulunmaktadır.
Kadın ve erkekler arasında cinsel olarak bulunan bu çekim gücü, cinsel dürtü ve isteğe “libido” adı verilmektedir. Libido şehvet, arzu ve cinsel istek kavramlarını içeren bir kavramdır.

Libido; gerek erkeklerde gerekse kadınlarda var olan androjen hormonuna bağlı bir durumdur. Libido yalnızca fiziksel unsurlara bağlanmaz. Bununla beraber cinsel isteğin artması adına bireyin psikolojisinin ve duygusal iletişiminin sağlıklı olmasında gerekir. Libidonun yüksek olması cinsel beraberlikte karşılıklı olarak zevk almaya olanak veren bir durumdur. Bu yüzden insanlar; libidolarını yüksek tutmak için bir çok yiyecekten destek almayı seçmiştir.

Kadınlarda Cinsel Gücü ve Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler Nelerdir?

  • Çinko içeren yiyeceklerin alınmasına dikkat edilmelidir. Çinkonun yeterli alınması, cinsel sağlık bakımından oldukça önemlidir. Aynı zamanda testosteron hormonunu östrojene döndürerek enzimin görevini azaltan çinko çoğunlukla; tam buğday, ay çekirdeği, çavdar, yumurta sarısı, yulaf, tavuk, kuruyemiş gibi besinlerde yer almaktadır. Bu besinler cinsel isteği ve gücü arttıran yiyecekler arasında yer almaktadır.

BAL

Bal,çok kuvvetli bir antioksidan kaynağıdır. Bolca B vitamini de içerisinde bulunduran bal  afrodizyak gücüyle bilinmektedir. Cinsel gücü arttırmakla da kalmayıp, doğurganlığa da etkisi büyüktür.

ELMA

 Yapılan araştırmalarda düzenli bir şekilde elma yiyen kadınların cinsellikten daha çok zevk aldığı ortaya çıktı. Gün içerisinde en az bir elma tüketen kadınların, daha kaliteli cinsel hayata sahip olduklarına rastlanılmaktadır.

 ÇİKOLATA

Çikolatadaki kakao ve feniletilamin seks sırasında ortaya çıkan endorfin hormonlarını tetikleyerek cinsel arzuyu artırdığı tıbbi çalışmalar ile ortaya kondu.

HAVYAR

Kadınlar için afrodizyak etkili olduğu düşünülen havyarın hem kadın hemde erkek için cinsellik üzerinde oldukça önemli bir etkisi olduğu bilinmektedir. Düzenli şekilde tüketildiği zaman cinsel isteği arttıran bir yiyecektir.

YUMURTA

Hayvansal proteinler arasında oldukça önemli bir yeri olan yumurta diğer proteinlerde olduğu gibi cinsel arzu ve ereksiyon adına önemli bir besindir.

Kadınlarda Cinsel İsteği Arttırmanın Yolları

Kadınlarda cinsel isteği arttırmak en önemli yol cinsel isteği arttıran besinleri tüketmektir. Bununla birlikte kadınlarda cinsel isteği arttırmak için başka yollarda bulunmakta.

  • Aslında cinsel gücü artırmanın öncelikli yolu, kadının kendi ile barışık olması, kendini vücudunu sevmesidir. Vücudunu kabullenip seven bir kadında özgüven yüksekliği olacaktır. Bu durum da cinsel isteği olumlu yönde etkileyecektir.

Stresten Uzaklaşın

Fiziksel sağlıklığın da çok önemli olduğu gibi ruh sağlığının da yerinde olması gerekir. Ruhu incitecek durumlar karşısında kadının cinsel yaşamıda olumsuz olarak etkilenecektir. Stres altında olan kadınların cinsel isteksizliği kaçınılmazdır. Stresi azaltan etkinliklerde bulunmak, stresli ortamlardan uzak durmak cinsel hayatıda güzellrştirecektir.

Egzersizler Yapın

Düzenli bir şekilde egzersiz yapmak da cinsel sağlık konusunda iyileştirici bir yol olacaktır. Evde de yapabileceğiniz basit egzersiz, koşma , yüzme ve yürüyüş gibi düzenli bir şekilde devamına özen göstererek yapılan egzersizler kan dolaşımını düzenlemekte ve cinsel isteği arttırmaktadır. Bu yüzden düzenli egzersiz yapmak cinselik bakımından önem teşkil etmektedir.

Bal Cinsel gücü artıran yiyecekler Cinsel isteksizlik Elma Havyar Kadınlarda cinsellik Sekse iyi gelen yiyecekler Yumurta

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?