Elektrik Süpürgesi Çekim Gücü Düştüyse Bunları Yapın.

Örgü Modelleri Temmuz 23, 2023 5:30 pm

Evlerimizde kullandığımız en önemli temizlik araçlarından biri olan elektrik süpürgesi, düzenli olarak temizlenmediğinde, toz, kir ve diğer partiküllerin birikmesine sebep olur. Bu durum da süpürgenin performansını düşürerek istenilen sonucun alınmasını engeller. Bu sebeple, elektrik süpürgesini düzenli olarak temizlemek önemli bir gereksinimdir.

Şimdi sizlere elektrik süpürgesini temizlemenin yöntemlerinden birkaç öneri sunacağım.

 Toz Haznesini Boşaltın

Elektrik süpürgesi kullanımlarında, toz haznesi sıkça kontrol edilmesi geren önemli bir parçadır. Elektrik süpürgesi kullanımında zamanla dolacak olan toz hazinesini düzenli olarak boşaltarak temizlemek gerekir. Toz haznesini çıkararak ve içindeki tozları bir poşete boşaltıp, ılık su ve sabunla yıkayarak elektrik süpürgesinin performansını artırabilirsiniz.

 Filtreleri Temizleyin

Elektrik süpürgesinde bulunan hava filtreleri toz ve kirleri yakalarlar. Fakat zamanla tıkanan hava filtreleri süpürgenin çekim gücünü düşürmeye neden olabilir. Bu durumu önlemek için filtreleri düzenli olarak temizlemek gerekir. Filtreleri çıkarın ve kontrol ederek türüne göre yıkamaya uygun olan bir filtre ise yıkayarak temizleyin. Yıkanmaya uygun değilse eğer, kullanma talimatına uygun şekilde temizleyin.

Hortumu Temizleyin

Diğer parçalarında olduğu gibi süpürgenin hortumunda da zamanla toz ve kir birikebilir. . Hortumu çıkararak ve içindeki tozları bir fırça veya bez yardımı ile temizleyin. Hortumun içini de kontrol edin ve gerekirse su ile yıkayın.

Fırçaları Temizleyin

Elektrik süpürgesi fırçaları da kullanıma bağlı olarak zamanla temizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Fırçaları çıkarıp, dişleri arasındaki tozları bir fırça veya bez yardımı ile temizleyin .

Elektrik Elektrik süpürgesi Ev temizliği Süpürge Temizliği

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?