Bilinçaltınızı Diyet Yapmaya Nasıl İkna Edebilirsiniz?

Örgü Modelleri Temmuz 6, 2023 3:40 pm

İstenmeyen kilolara son vermek için zaman zaman diyete başlamaya karar veririz. Ama nedense o diyet hiç başlamaz. Hep ertelenir.
” Şunu da yiyeyim yarın diyete başlarım.” deriz. Yarın olur bi sebep bulur ertesi güne erteleriz. Yada hafta başı veya hafta sonu diyerek günlerce erteleriz diyet kararımızı. Ve sonuç istenmeyen kilolara yenilerini eklemiş oluruz.

Bu sefer farklı bir şey deneyelim mi?
Öncelikle şunu belirteyim. “Bilinç altı devamlılıkları ve mecburiyetlikleri tehdit olarak algılar” Birşeyin sürekli olacağını düşünen bilinçaltı bu sürekliliği kabul etmekte zorlanır. Mecbur olduğunu hissetmesi bilinçaltını direnmeye iter.
Bu yüzden sadece diyet için değil değiştirmek istediğiniz herhangi bir davranışınız için belirli bir süre sınır koyun.
Bilinçaltınıza geçici olduğunu inandırın.

Bu yazımızda diyet üzerinde duracağız. Bilinçaltını diyet yapması için nasıl ikna edebiliriz ona bakacağız.

Ben kendi stratejimden bahsedeceğim. Çok kısa bir anlatım olacak ve uygulaması da oldukça kolay bir yöntem olacak.

Diyete başlarken bende birçok kez, basit sebeplerle erteledim. Daha sonra şöyle bir karar aldım. Sadece 5 gün sağlıklı besleneceğim. Şekerden, undan, ekmekten uzak duracağım. Porsiyonlarımı küçülteceğim. 6. gün kendimi harika bir kahvaltı ile ödüllendireceğim.
Nitekim bilinçaltım 6. gün ödülüne odaklandığı için 5 gün boyunca sağlıklı beslenme kararıma destek oldu. Tabi 6. gün kendime ödül olarak güzel bir kahvaltı hazırlasamda eskisi kadar yiyemedim. Midem yeni düzenine alışmıştı galiba.
Ertesi gün tekrar eden sağlıklı beslenme ve daha sonrasında ki ödül gününü 2 defa daha tekrar ettim. Ve artık sağlıklı beslenme yaşam tarzım olmuştu bile.

Şuan bu formülü Egzersiz için uyguluyorum. “Haftada sadece 3 gün Egzersiz” sloganı ile devam ediyorum.
Umuyorumki bu konuda da bilinçaltımı ikna edebileceğim🙏

Bilinçaltı değişime nasıl programlanır Değişim için bilinçaltını ikna et Diyete başlamanın püf noktası Nasıl diyete başlarım Sağlıklı zayıflama nasıl olur

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?