Cilt Güzelliği İçin Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır

Örgü Modelleri Haziran 13, 2023 6:38 pm

Ciltteki yaşlanmayı tamamen durduramasanız da geciktirebilirsiniz.
Bunu da düzenli olarak uygulayacağınız yoğurt maskeleri ile başarmanız mümkün
!

  Not: Uyguladığınız da  sağlıklı ve ışıltılı ciltlere de sahip olabileceğiniz maskeleriniz için seçeceğiniz yoğurdun organik olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu yazım da sizlere, evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir kaç yoğurt maskesi tarifi vereceğim;

  • Sade katıksız organik yoğurdu yatmadan 15 dakika önce derin halkaların üzerine ince bir tabaka halinde 10 dakika boyunca uygulayın. Bir hafta uygulamaya devam edin.
  • Yaşlılık ve lekeler için de oldukça etkili olan yoğurdu Limon suyu ile karıştırarak hazırladığınız yüz maskesini yüzünüzde leke olan bölgelere uygulayın.
  • Zeytinyağı ile karıştırılarak elde edilen yoğurt maskesi kırışıklıkları azaltma da ve yaşlanma belirtilerini geciktirme de yardımcı olur.
  • Cildinizin sarkmasını önlemek ve daha gergin bir görünüm vermek için muz , bal ve Yoğurdu karıştırarak bir maske hazırlayın. Maskeyi cildinize sürün ve yaklaşık 25-30 dakika kadar bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın.
  • 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı mayayı karıştırarak Oluşturduğunuz maskeyi cildinize sürerek 15 dakika bekletin sonra da ılık suyla yıkayın. Hafta da 1 ila 2 kez düzenli olarak UYGULAYIN. Zamanla cildinizdeki ölü derilerin yok olduğunu ve hücrelerin yenilendiğini göreceksiniz.

Ciltteki lekeler için maske Doğal maske tarifi Yaşlılık lekeleri için maske yapımı Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır

Bir yanıt yazın

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?